otrdiena, 2011. gada 11. oktobris

TEKSTILMĀKSLA/ TEXTILES

Edīte Pauls-Vīgnere "Nenosakāms skaistums" 2007
Šomēnes Mākslas akadēmijas Tekstilmākslas nodaļa svin 50 gadu jubileju un par godu tam izstāžu zālē Arsenāls atklāta izstāde „Zelta griezums”, kas ir sava veida retrospektīva par tekstilmākslas attīstību no 20. gs. 60-to gadu beigām līdz mūsdienām. Tekstilmāksla jau sen nav tikai gobelēni, tā līdzīgi citiem mākslas veidiem skar mūsdienu cilvēku interesējošas tēmas un iegūst daudz tuvāku, pieejamāku, pat intīmu formu.  

----
This month, the textile department of the Latvian Academy of Arts celebrates its 50th anniversary and in its honor “Arsenals” has opened the exhibition “Zelta griezums” ("Golden cut"), which is a kind of retrospective of the development of the textile art of the late 60’s of 20th century to the present day. Textiles are not just simple tapestries anymore. Similar to other types of art that capture the attention of modern individuals, textiles are becoming a lot closer, more accessible, even more intimate.

Elīna Ģībiete "Priekā!"2006
 


Krūšturis "Wonderbra" Alejandra Gutiérrez 2010 (šis darbs izstādē nepiedalās)

Lai gan tuvāka par šiem modernajiem izteiksmes veidiem man tomēr ir tautā saucamā „lupatu glezniņu” tehnika, tas tāpēc, ka studiju laikā esmu iemēģinājusi roku šajā lauciņā :) Diemžēl fotogrāfijās iemūžināts tikai viens no darbiem, kas tika veidots pirms 3 gadiem kā dzimšanas dienas dāvana.

----
However, to me closer than these modern expressions is the popularly known "cloth painting" technique because while studying, I had tried to express myself this way :) See the pictures of a work I made 3 years ago as a birthday present.

Lūk mani mēģinājumi strādāt ar tekstilu/ Here is my attempts to work with textile
Izstāde apskatāma līdz 20. novembrim, ja interesē tekstils, iesaku aiziet apskatīt!
----
The exhibition is open until November 20. If you are interested in textiles, I recommend you to go and take a look!


Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru